Konkurs Plastyczny "Obrazy dla Europy"
Opublikowano 01.03.2024 14:02

Burmistrz Jarosław Berendt oraz Miejski Dom Kultury zapraszają dzieci i młodzież z Wągrowca do udziału w konkursie plastycznym „Obrazy dla Europy”. Głównym organizatorem konkursu jest nasz partner – miasto Le Plessis-Trevise z Francji, które do udziału w nim zaprosiło również dzieci ze swoich miast partnerskich – Burladingen w Niemczech oraz Ourem w Portugalii. Rozstrzygnięcie konkursu ma nastąpić w Le Plessis-Trevise 25 i 26 maja br., w którym międzynarodowe jury wybierze najlepsze prace plastyczne spośród zwycięskich prac nadesłanych z poszczególnych miast oraz miasta – gospodarza.

Konkurs plastyczny „Obrazy dla Europy” rozpoczyna się 1 marca (potrwa do 17 marca 2024 r.) i jest skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat.

Dostarczone do Miejskiego Domu Kultury prace plastyczne mogą być wykonane w dowolnej technice w formacie A4 lub A3. Będą one oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:

- dzieci w wieku 6-10 lat: temat pracy to „Kocham moje miasto”, czyli prezentacja tego, co – zdaniem autora pracy jest najciekawsze, najpiękniejsze w Wągrowcu;

- dzieci w wieku 11-16 lat: temat pracy to „Ekoodpowiedzialność w moim mieście”, czyli prezentacja najciekawszych rozwiązań/inwestycji służących poprawie stanu środowiska naturalnego w Wągrowcu.

Nagrody, przyznane przez Jury Konkursowe, otrzymają autorki lub autorzy 5 najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej, a po dwie najwyżej ocenione prace przejdą do drugiego etapu Konkursu „Obrazy dla Europy”, który zostanie rozstrzygnięty 25 i 26 maja br. w Le Plessis-Trevise. Ich autorki/autorzy wraz z opiekunami prawnymi zostaną zaproszeni przez naszego francuskiego partnera na weekend do Le Plessis-Trevise. Szczegółowe informacje na temat konkursu plastycznego „Obrazy dla Europy”   można uzyskać w Miejskim Domu Kultury lub na jego stronie internetowej.

W imieniu przyjaciół z Le Plessis-Trevise zapraszamy do udziału w konkursie.

Koszty wyjazdu do Francji laureatów konkursu z Wągrowca sfinansują strona francuska oraz Urząd Miejski w Wągrowcu.

 

Załączniki

Nazwa
Formularze zgłoszeniowe Konkursu Plastycznego OBRAZY DLA EUROPY z dnia 01.03.2024r..pdf pobierz
Regulamin konkursu plastycznego OBRAZY DLA EUROPY z dnia 01.03.2024r..pdf pobierz

Miejski Dom Kultury zaprasza: ROCK NOC 2024