Wystawa fotografii "Z garażu Janusza Chlasty"
Opublikowano 02.09.2023 18:06

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wernisaż wystawy fotografii z garażu Janusza Chlasty, który odbędzie się 2 września o godz. 18:00 w Galerii MDK

Janusz Chlast -

urodził się w rodzinie kolejarskiej w 1938 r. w Wilnie. W Gnieźnie przebywał od 1959 r. Pracował jako kolejarz, ale to fotografia stała się jego główną pasją i chlebem powszednim. Był profesjonalistą, samoukiem, rozpoczynał karierę fotograficzną na sprzęcie przez siebie zrobionym. Współpracował z miesięcznikiem „Przemiany” od pierwszego numeru (1965 r.) aż do swojej śmierci w 2013 r. Jego zdjęcia publikowała Centralna Agencja Fotograficzna, „Gazeta Poznańska”, „Głos Wielkopolski”, „Panorama Śląska”, „Motor”, a także miesięcznik „Polska” w edycji angielskiej. W latach 1972-1979 r. był także fotoreporterem „Głosu Załogi” – międzyzakładowej gazety adresowanej do pracowników gnieźnieńskich zakładów pracy i ich rodzin. Był członkiem Poznańskiego Towarzystwa Fotograficznego, swoje prace prezentował na kilku wystawach indywidualnych.

Zapraszamy!