Wystawa prac Beaty Marii Orlikowskiej - "Zapach zapamiętany"
Opublikowano 20.01.2024 18:06
"Wystarczy, że poczujemy choćby najsłabszy cień zapachu zapamiętanego, a powróci najodleglejsza chwila." - Beata Maria Orlikowska
Doświadcz z nami wyjątkowej sztuki Beaty Marii Orlikowskiej, artystki o bogatym dorobku i niezwykłym talencie. Wystawa potrwa od 20 stycznia do 3 marca 2024 r., dając Państwu czas na odkrywanie fascynujących dzieł.
Wernisaż prac odbędzie się 20 stycznia o godz. 18:00 w Galerii MDK. Na wydarzeniu będą mieli Państwo okazję spotkać się z samą autorką dzieł!
Beata Maria Orlikowska - urodziła się w 1964 r. w Koszalinie. W 1990 r. ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na Wydziale Ceramiki i Szkła – w pracowni ceramiki unikatowej prof. Krystyny Cybińskiej oraz ceramiki użytkowej prof. Rufina Kominka; ponadto uzyskała aneks do dyplomu w pracowni malarstwa prof. Stanisława Kortyki. Uprawia ceramikę unikatową i malarstwo sztalugowe. Założycielka grupy twórczej „Od dawna”, realizującej plenery, wystawy i spotkania „Na ceramicznym szlaku”. Długoletni komisarz Ogólnopolskich Plenerów Ceramicznych w Fabryce Porcelany w Chodzieży. Aktywnie współpracuje z polskim przemysłem ceramicznym, ma swój udział w projektach wielu kolekcji użytkowych i artystycznych.
Zapach. Pojawia się wraz z pierwszym haustem powietrza, którym
zachłystujemy się w chwili narodzin. Odtąd oddychamy zapachami, zapachy towarzyszą nam przez całe życie.
Niektóre zapisują się niezwykle mocno w naszej pamięci. Są niewidzialnym kodem, który każdy z nas nosi w sobie, kodem-kluczem do tej części naszej duszy, gdzie przechowujemy
wspomnienia. Z każdym wspomnieniem związany jest zapach. Ten jeden, jedyny, tylko jednemu wspomnieniu przypisany.

Organizatorem prezentacji wystawy w Polsce jest Agencja Zegart.

Miejski Dom Kultury zaprasza: Klimakterium 2